Вы тут:
Главная > Статьи > Україна вимагає від РФ звільнити засудженого в Криму політв’язня Балуха

Україна вимагає від РФ звільнити засудженого в Криму політв’язня Балуха

З 19 березня Балух продовжує голодувати в СіЗО

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії негайно звільнити політв’язня Володимира Балуха, якого незаконно засудили в анексованому Криму.

Про це заявила речниця МЗС Мар’яна Беца.

«Вимагаємо від РФ негайно звільнити політв’язня з АРК В.Балуха, який оголосив голодування з 19.03.Справа сфабрикована», — написала вона у Twitter.

Дружина кримського активіста Наталія Балух повідомила «Крим.Реалії», що рідні не можуть отримати інформацію про стан здоров’я Володимира, який з 19 березня продовжує голодувати.

Раніше Наталія Балух намагалася відвідати його в СІЗО, але їй в побаченні відмовили, пославшись на те, що вони з Балухом офіційно розлучені. Літня мати Володимира Балуха також не може відвідувати його через свій незадовільний стан здоров’я.

Нагадаємо, у серпні 2017 року суд виніс вирок українському активісту – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Під час розгляду апеляційної скарги вирок Балухові скасували. Справу відправили на повторний розгляд.

Роздольненський районний суд 1 грудня змінив запобіжний захід українському активісту на домашній арешт упродовж двох місяців.

Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який знаходився на подвір’ї його будинку.

15 січня повідомлялося, що прокурор попросив для обвинувачуваного 5 років і 1 місяць позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні.

Читайте також: Справа Володимира Балуха. Як судили українського патріота в окупованому Криму

Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/ukrajina-vimagaje-vid-rf-zvilniti-zasudzhenogo-v-krimu-politvyaznya-baluha-485051.html”

Top