Вы тут:
Главная > Новости > Світовий скандал з Facebook: соцмережу втратила рекордну суму за тиждень

Світовий скандал з Facebook: соцмережу втратила рекордну суму за тиждень

В історії такого ще не було

Вартість акцій компанії Facebook на фондовому ринку США за один тиждень впала з 177,1 дол. до 159,39 дол. Сталося це на тлі скандалу з незаконним використанням особистих даних користувачів соцмережі британської аналітичної фірмою Cambridge Analytica. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Загальні втрати соціальної мережі на акції склали майже 18 доларів, що призвело до зниження капіталізації на суму приблизно на суму понад 50 млрд за даними Reuters і на суму близько 58 млрд за підрахунками незалежних аналітиків.

Провідний аналітик Pivotal Research Брайан Уизер вважає, що інвестори побоюються посилення уваги наглядових органів до Facebook і відтоку користувачів соцмережі.

При первинному розміщенні акцій у 2012 році ринок оцінив соціальну мережу в 104 млрд. дол.

Завдяки постійному припливу користувачів і домінування на цифровому ринку реклами вартість однієї акції з початкових 38 дол. зросла до 190 дол. у лютому 2018 року. На думку Уізера, в найближчі місяці ціна акції може впасти до 152 дол. Такий прогноз аналітик підготував ще до скандалу з витоком даних.

Нагадаємо, масштабний скандал навколо витоку даних із 50 млн сторінок користувачів Facebook призвів до того, що в Мережі почалася кампанія за видалення акаунтів з цієї соцмережі.

Повідомленням із закликом "Пора #deletefacebook" (видалити Facebook) розмістив у своєму Twitter-профілі Брайан Ектона, співзасновник WhatsApp, служби обміну повідомленнями, яку Facebook в 2014 році купив за 22 мільярди доларів.

Видання Financial Times пише про декілька порад тим, хто хоче краще контролювати свої дані у соцмережі або ж зовсім видалити свій аккаунт. Автори статті рекомендують зайти в пункт "Програми" меню "Налаштування" та видалити ті з додатків, які здаються "сумнівними".

Крім того, вчений-психолог Олександр Коган, який створив додаток, через який були вкрадені дані мільйонів користувачів Facebook, консультував групу вчених Санкт-Петербурзького державного університету.

Дивіться сюжет про технології

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", стало відомо, який месенджер облюбували українці.

Джерело статті: “https://znaj.ua/world/svitovyj-skandal-z-facebook-socmerezhu-vtratyla-rekordnu-sumu-za-tyzhden”

Top