Вы тут:
Главная > Статьи > Ситник: Розслідування проти Холодницького почали через справу Труханова

Ситник: Розслідування проти Холодницького почали через справу Труханова

Розслідування щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького ініціювали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництвом відомства розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. Про це в інтерв’ю виданню ZN.UA сказав керівник Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник.

За його словами, обрана Холодницьким лінія поведінки тривалий час негативно позначалася на ефективності розслідувань НАБУ і подальших судових перспективах низки справ.

"Нам періодично надходила інформація про деякі дивні і непояснимі дії керівника САП та окремих прокурорів. Чим активніше ми розслідували, тим більше надходило тривожних сигналів", – сказав Ситник.

Він зазначив, що водночас у НАБУ не було доказів, а зібрати їх законно не було фактичної можливості. Але не так давно відомство дістало конкретну інформацію, яка підтвердила підозри щодо Холодницького.

"Щодо справи про розкрадання в одеській мерії. Отож ми отримали інформацію і зрозуміли, що пускати ситуацію на самоплив неприпустимо. Як з’ясувалося згодом, приблизно тоді ж аналогічні сигнали стосовно керівника САП отримували й наші колеги з Генеральної прокуратури, у зв’язку з чим вони зареєстрували кримінальне провадження", – заявив Ситник.

Сьогодні Ситник заявив, що прослуховування в кабінеті Холодницького зафіксувало, як він "зливав" інформацію про обшуки і тиснув на посадових осіб.

Уперше про прослуховування НАБУ в кабінеті Холодницького повідомила "Українська правда" 21 березня. Тоді глава САП заявив, що це провокація, і запевнив, що ніхто не зможе змусити його звільнитися. Зі свого боку Ситник, коментуючи ситуацію, заявив, що "журналісти пишуть таке, що, чесно кажучи, фантастичний роман просто відпочиває".

24 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко поінформував, що прослуховування глави САП санкціонував суд. 26 березня глава ГПУ заявив, що правоохоронці вивчають матеріали прослуховування кабінету Холодницького.

28 березня джерело "Українських новин" у ГПУ повідомило, що Холодницького можуть заарештувати. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган назвала це "чутками, які немає сенсу коментувати".

29 березня Ситник підтвердив, що НАБУ проводить розслідування щодо Холодницького, зазначивши, що його відомство співпрацює з Генеральною прокуратурою.

Сьогодні у ГПУ заявили, що Холодницький не прийшов на допит, зазначивши, що у нього мали відібрати зразок голосу. Луценко попросив кваліфікаційно-дисциплінарну комісію розглянути питання про зняття керівника САП із посади.

Труханова було обрано міським головою Одеси у травні 2014 року. За версією слідства, він причетний до схеми із завдання збитків місцевому бюджету Одеси.

Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/sitnik-rozsliduvannja-proti-holodnitskogo-pochali-z-za-spravi-truhanovogo-239184.html”

Top