Вы тут:
Главная > Новости > Що буде з гривнею: в НБУ озвучили прогноз

Що буде з гривнею: в НБУ озвучили прогноз

Із початку поточного року триває процес зміцнення курсу національної валюти відносно долара. Головними факторами впливу є жорстка монетарна політика НБУ та прихід іноземного капіталу в державні цінні папери в гривнях.

Як пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “Всвіті”, починаючи з 2018 року, обсяг гривневих облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) в портфелі нерезидентів зріс майже втричі – з 5,1 мільярда гривень до 14,3 мільярда гривень.

“На початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиск на курс гривні. Однак дія тимчасових факторів на початку року зазвичай нівелюється протягом решти року завдяки сприятливому впливу фундаментальних факторів”, – пояснили в Нацбанку.

Як раніше зазначала “НАРОДНА ПРАВДА”, НБУ припиняє додатковий випуск в обіг монет дрібних номіналів, в зв’язку з чим затверджені правила округлення сум при розрахунках.

Нагадаємо, що Національний банк України поставив вимогу переобладнати термінали самообслуговування, щоб вони не приймали пошкоджені банкноти. Державні службовці зазначили, що порізані купюри спеціально використовують під час поповнення банківських рахунків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/04/10/shho-bude-z-gryvneyu-v-nbu-ozvuchyly-prognoz/”

Top