Вы тут:
Главная > Новости > Російські двигуни українських «Богданів»: розкрито схему скандальної корпорації

Російські двигуни українських «Богданів»: розкрито схему скандальної корпорації

"Богдан Моторс" Гладковського закупляє комплектуючі в агресора

Корпорація "Богдан Моторс" останні три роки закупляє двигуни для тролейбусів "Богдан" у Псковського електромашинобудівного заводу. Цей завод також виробляє продукцію для російської військової техніки.

На початку березня скандал, пов’язаний з санітарними автомобілями "Богдан 2251", який закупили українські Збройні сили, сколихнув інформаційний простір. Рада волонтерів при Міноборони заявила, що з 50 доставлених на фронт автомобілів рівно половину довелося ремонтувати або навіть повертати на завод. Звинувачення посипались на виробники – корпорацію "Богдан Моторс", співвласником якої є перший заступник секретаря РНБО, давній бізнес-партнер українського президента Олег Гладковський.

Він, Петро Порошенко та Ігор Кононенко свого часу стали тими трьома китами , на яких виросла велика бізнес-група " Укрпромінвест".

Після скандалу з санітарними "Богданами" журналісти програми "Схеми" вирішили детально проаналізувати, а які ще державні контракти отримує корпорація Олега Гладковського.

З’ясувалось, що пів року тому корпорація "Богдан Моторс" виграла тендер на пів мільярда гривень. "Богдан Моторс" має виготовити для Києва 60 12-метрових тролейбусів типу Т70117 та 20 тролейбусів довжиною 18,5 м типу Т90117.

Журналісти отримали паспорт тролейбусів "Богдан Моторс" типу Т70117. З документів стає очевидно, що виробником тягового двигуна ДТА-2У1 є російський Псковський електромашинобудівний завод, який працює на оборонку РФ. За даними Державної фіскальної служби, у 2015, 2016 і 2017 роках "Богдан Моторс" ввозив двигуни з Росії.

15 березня генеральний директор "Богдан Моторс" Віталій Старосуд зазначив, що компанія перестала купувати російські двигуни. Таку заяву він зробив за два дні до розмови з журналістами.

"На сьогодні корпорація "Богдан" не використовує російську комплектацію. Крапка. Ми говоримо сьогодні. Говоримо на вчора. І говоримо на позавчора… Ми говоримо про те, що корпорація "Богдан" уже не використовує російські, я хотів би акцентувати. Я виробничник, я не в політиці. Я дію в рамках своїх повноважень", — пояснив Віталій Старосуд.

Псковський електромашинобудівний завод не підпадає під санкції через відсутніть у списках заборонених російських юридичних осіб. Ці списки своїм рішенням затверджує Олег Гладковський, перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони. На запитання, чому ПЕМЗ не потрапив до списку, він відповів, що таких списків не формує.

Джерело статті: “https://znaj.ua/society/rosijski-dvyguny-ukrayinskyh-bogdaniv-rozkryto-shemu-skandalnoyi-korporaciyi”

Top