Вы тут:
Главная > Новости > Рано радієте: Газпрому приготували новий удар

Рано радієте: Газпрому приготували новий удар

Російська компанія відмовилася виконувати вимоги суду

Українська акціонерна компанія "Нафтогаз" офіційно розпочала процедуру примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду у справі проти російського "Газпрому". Україна готує новий позов щодо відшкодування збитків, спричинених тим, що "Газпром" не виконував рішення арбітражу.

Причиною є відмова "Газпрому" виконувати рішення арбітражу, сказав головний комерційний директор групи "Нафтогаз" під час зустрічі 9 квітня з комісаром ЄС з питань конкуренції Марґрете Вестаґер у Брюсселі, інформує прес-служба української компанії.

ЗМІ повідомляють, що єврочиновник детально розповів комісару про ухвалені Стокгольмським арбітражем рішення у двох комерційних спорах між "Нафтогазом" і "Газпромом", а також розповів про реакцію "Газпрому" після оголошення остаточного рішення (воно зобов’язує російського монополіста відшкодувати Україні збитки на суму 2,6 мільярда доларів та відновити поставки газу на нових умовах).

29 березня пресс-служба "Нафтогазу" повідомила, що "Газпром" у своїх міжнародних стандартах фінзвітності визнав заборгованість перед українською компанією після того, як заступник голови правління російського газового монополіста Андрій Круглов повідомив, що його компанія відобразить у звітності за 2017 рік резерв на виплати "Нафтогазові" на суму 2,6 мільярда доларів.

Того ж дня, 29 березня, "Газпром" повідомив, що подав позов до Апеляційного суду шведського округу Свеа клопотання про часткове скасування остаточного рішення Стокгольму у протистоянні з компанією "Нафтогаз України" щодо транзиту газу: береться до уваги і попереднє рішення у справі про постачання газу.

Дивіться прес-конференцію глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що депутати Верховної Ради звернулися до европейських політиків з проханням допомогти зупинити будівництво скандального "Північного потоку-2".

Джерело статті: “https://znaj.ua/politics/rano-radiyete-gazpromu-prygotuvaly-novyj-udar”

Top