Вы тут:
Главная > Статьи > Процес у справі про збитий на Донбасі літак «Малайзійських авіаліній» відбудеться в Гаазі

Процес у справі про збитий на Донбасі літак «Малайзійських авіаліній» відбудеться в Гаазі

Розгляд у справі про збитий на Донбасі літак рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" відбудеться в окружному суді Гааги. Із такою пропозицією виступили в міністерстві правосуддя і безпеки та міністерстві закордонних справ Нідерландів, повідомляють на сайті уряду країни.

Обидві законодавчі пропозиції передбачають участь у процесі родичів жертв авіакатастрофи незалежно від їх громадянства.

Передбачають, що суд відбуватиметься англійською мовою, а тим підозрюваним, які не зможуть бути присутніми особисто, буде надано можливість участі в режимі відеоконференції.

У повідомленні уряду зазначено, що кримінальне розслідування у справі МН17 "усе ще йде повним ходом".

Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 193 з них були громадянами Нідерландів.

Згідно з висновками комісії, яка розслідує катастрофу, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після катастрофи літака "Бук" повернули у РФ. Водночас комісія заявила, що даних про причетність до катастрофи Росії як держави поки не виявили.

За даними Bellingcat і СБУ, доправлення комплексу "Бук" на Донбас організував офіцер російської армії Сергій Дубінський (Хмурий).

8 грудня 2017 року в розслідуванні Bellingcat та видання The Insider повідомляли, що ідентифікували одного з фігурантів радіоперехоплення в день катастрофи – позивний Дельфін. Розслідувачі стверджують, що це генерал-полковник армії РФ Ткачов.

30 січня 2018 року нідерландська програма незалежних журналістських розслідувань Zembla повідомила, що окружний суд Північного округу штату Іллінойс зобов’язав Гіркіна виплатити компенсацію родичам 25 жертв аварії рейсу MH17.

Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/mh17crash/protses-u-spravi-pro-zbitij-na-donbasi-litaku-malajzijskih-avialinij-projde-v-gaazi-237725.html”

Top