Вы тут:
Главная > Новости > Позичальникам на замітку: Фонд гарантування запровадить єдині умови реструктуризації для усіх банків

Позичальникам на замітку: Фонд гарантування запровадить єдині умови реструктуризації для усіх банків

У Мін’юсті зареєстровано “Положення про порядок проведення реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб за іпотечними кредитами перед банками, що ліквідуються”.

Документ набере чинності після того, як буде опублікований, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на UA1.

Зокрема документ передбачає перегляд процентної ставки та черговість погашення кредиту для всіх банків. Зокрема умови реструктуризації включають необхідність укладання угоди та сплату щонайменше 10% від суми кредитних коштів.

Як зазначили у Фонді, це дасть змогу захистити позичальника від потрапляння до колекторів. Нереструкторизований кредит можуть продати. Як показує практика, їх все частіше купують надавачі колекторських послуг.

Крім того у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб додали, що їм відомі жорсткі способи роботи колекторів, проте після продажу боргу, Фонд не має на колекторів жодного впливу.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили у першому читанні проект Кодексу з процедур банкрутства, яким передбачається удосконалення процедури банкрутства: внесення змін до процедури корпоративного банкрутства, вдосконалення процедури реалізації майна боржника з аукціона, врегулювання відносин щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації та потребують допомоги з боку держави.

Нагадаємо також, у законодавстві про банкрутство передбачається посилення ролі кредиторів, надання розширених прав арбітражним керуючим та дозвіл банкрутства фізичних осіб.

Згідно із проектом №7094, який зареєстровано у ВР, можуть бути внесені зміни до закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Основним посилом цього законопроекту є теза “навіщо грабувати бідних“.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/22/pozychalnykam-na-zamitku-fond-garantuvannya-zaprovadyt-yedyni-umovy-restrukturyzatsiyi-dlya-usih-bankiv/”

Top