Вы тут:
Главная > Новости > Донеччанин на камеру розповів про методи вербування бойовиків

Донеччанин на камеру розповів про методи вербування бойовиків

""Старий" запропонував кришувати нас, щоб у нас нічого не віджали "

Житель Донецька розповів, як бойовики вербували людей "у свої ряди", а потім садили у в’язницю. Із самого початку окупації 2014 року донеччанин не виїжджав з міста та продовжував займатися підприємницькою діяльністю. Він вірив у те, що незабаром українська влада відновиться. Пізніше, війна торкнулася його особисто, і чоловік побачив, як терористи садять "на підвал" своїх однодумців.

На YouTube-каналі "Донецький патріот" розміщене відповідне відео.

"Восени 2014 року, у нас в офісі, де ми займалися підприємницькою діяльністю, з’явився військовий, позивний "Старий", звали його – Андрій. Він почав нас агітувати вступити в "Розвідувальне управління Республіканської Гвардії", де він сам перебував на той момент. Він мотивував це тим, що в той момент, все віджималось і був повний безлад. Таким чином, "Старий" запропонував кришувати нас, щоб у нас нічого не віджали", — зазначив житель Донецька.

Військовий с позивним "Старий" продовжував з’являтися в офісі, передавав гроші і спілкувався з співробітниками. Через деякий час він заявив, що їм доведеться взяти участь у бойових діях. Чоловік уточнив, що сам не брав участі у збройних конфліктах, а от його колеги з фірми — брали.

"Приблизно через три дні вони приїхали звідти і говорили тільки, що вони в шоці, було беззаконня і вони налякані", — розповідає він.

"В березні 2016 року штаб на вулиці Автотранспортній, 143 штурмували підрозділ МДБ, прокуратури і комендатури. Всі були арештовані й посаджені в СІЗО. … Після того, як я приїхав у штаб, я побачив, що він був весь повністю розграбований. Я почав звертатися у всі органи, щоб допомогти звільнити своїх друзів", — згадує донеччанин.

Дуже багато його знайомих, за словами оповідача, просиділи на "підвалі" більше восьми місяців.

Коли підприємець зрозумів, що у "ДНР" йому не вижити, він прийняв рішення виїхати в підконтрольну офіційній владі територію України.

"Я продовжував займатися вугіллям в місті Торезі. Цей бізнес став занепадати і я вирішив звернутися до своїх друзів у Київ, щоб вони мені дали якусь неофіційну роботу чи допомогли бізнесом там зайнятися. Таким чином, в листопаді 2017 року я переїхав на територію України з тимчасово окупованій території "ДНР" і був заарештований Збройними Силами України", — повідомив він.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", користувачів інтернету розсмішила розповідь бойовика терористичної "ДНР" про бій між військовими Збройних сил України (ЗСУ) та "Правим сектором".

Джерело статті: “https://znaj.ua/society/donechchanyn-na-kameru-rozpoviv-pro-metody-verbuvannya-bojovykiv”

Top