Вы тут:
Главная > Новости > Ці дні: чим небезпечний для здоров’я перехід на літній час

Ці дні: чим небезпечний для здоров’я перехід на літній час

Лікарі наполягають, що людям слід бути особливо уважними до здоров’я

У ці вихідні в Україні перевели стрілки годинника на одну годину вперед. Це означає, що виспатися українцям не вдасться, і вставати люди будуть змушені на годину раніше. Всупереч тому, що практика переходу на літній і зимовий час існує вже давно, лікарі наполягають — це шкодить здоров’ю.

Численні дослідження доводять, що перехід на літній час негативно позначиться на зміні графіка сну і неспання. Це, в свою чергу, призведе до порушень серцево-судинної системи.

Оскільки в ці дні людина змушена перебувати у звичайному робочому режимі, але в незвичний час для всього організму. Згідно зі статистичними даними, у цей період зростає кількість серцевих нападів на 10%.

Лікарі наполягають, що особливо уважним до здоров’я слід бути людям старше 65 років. У зв’язку з переходом на літній час шанс отримати інсульт у них вище, ніж у інших вікових груп.

До речі, в 2017 році за дослідження циркадних ритмів та біологічного годинника людини вручили Нобелівську премію з медицини і біології. А це вже є одним з незаперечних доказів, що перехід на літній час — шкідливий. І це зовсім не вигадки, а теорія, що отримала наукове обґрунтування.

На думку астрономів, людині необхідно жити за тим часом, який наближається до астрономічного, тобто зимового, зміщуваному тільки на годину від астрономічного. Адже саме зимовий час ближче всього до внутрішніх ритмів людського організму.

Ранкове сонце може наповнити не лише гарним настроєм, але і простимулювати всю систему організму, збільшити продуктивність і опірність до хвороб.

Переведення стрілок може привести до зайвої дратівливості, безсоння, втрати концентрації уваги. На відміну від зимового часу, людина при переході на літній може почувати себе розбитою, млявою, слабкою, можуть загостритися різні хвороби. Згідно зі статистикою, в цей період навіть зростає кількість аварій на дорогах.

Як пережити перехід на літній час

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Укрзалізниця перейшла на літній час. Читайте про те, що потрібно знати пасажирам.

Джерело статті: “https://znaj.ua/science/ci-dni-chym-nebezpechnyj-dlya-zdorovya-perehid-na-litnij-chas”

Top