Вы тут:
Главная > Новости > Будьте обережні: ці поради допоможуть позбутися лісових паразитів

Будьте обережні: ці поради допоможуть позбутися лісових паразитів

Корисна порада для любителів подорожей

Для видалення кліща, який може залізти під людську шкіру під час походів на природу, необхідна всього кілька сантиметрів звичайної мотузки. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив лікар-інфекціоніст Аркадій Митлошук.

"Найоптимальнішим методом буде зав’язування нитки між його хоботком і шкірою, і розхитуючи кліща, витягнути його. Після цього кліща бажано оглянути. Головне, щоб витягнувся хоботок. Залишений в рані хоботок викликає вторинне запалення і його повторно потрібно буде видаляти. У лікарні це зробить хірург", — зазначив він.

За його словами, місце укусу слід обробити йодом, спиртом або одеколоном, а після відпочинку все одно відвідати лікаря.

"Завжди потрібно мати на увазі, що кліщ повзе знизу вгору. Не буває такого, щоб він упав на голову і почав лізти на ноги. Бажано ходити по середині стежок, носити одяг з манжетами, широкополі капелюхи, не використовувати у лісі парфуми та речовин із запахом, які можуть привернути увагу кліщів ", — додав медик.

При цьому Митлошук не виключив того, що симптоми зараження можуть проявлятися навіть тоді, коли людина і не підозрювала про укус.

"Якщо людина звертається з захворюванням, яке переносить кліщ – кліщовий бореліоз або хвороба Лайма, то в певному відсотку випадків люди заперечують факт присмоктування кліща", — зазначив лікар.

Як повідомляв портал "Знай.uа" віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой запропонував росіянам пити "Глід" замість американських ліків. Так би мовити, на зло Трампу та злістній Америці. У ток-шоу "60 хвилин", яке показав путінський телеканал "Росія-1" напередодні, йшла мова про запровадження заходів у відповідь Росії на санкції Сполучених Штатів Америки.

Зокрема, політик Борис Надєждін та віце-спікер Держдуми Петро Толстой обмінялися думками з приводу відповідного законопроекту, внесеного в нижню палату, який передбачає відмову від закупівлі американських ліків, крім тих, які не роблять в РФ. У соцмережах вже обговорюють цю бесіду. Так, Борис Надєждін, коментуючи запропоновані заходи, зауважує, що законопроект створює проблеми не для американського бізнесу, а для російських громадян.

Джерело статті: “https://znaj.ua/popcorn/budte-oberezhni-ci-porady-dopomozhut-pozbutysya-lisovyh-parazytiv”

Top