Вы тут:
Главная > Статьи > Аудит Приватбанка увеличивает шансы на возврат активов

Аудит Приватбанка увеличивает шансы на возврат активов

Американська консалтингова компанія Kroll провела аудит Приватбанку. Згідно з прес-релізом, опублікованим Національним банком України, аудит Kroll виявив, що велика частина активів Приватбанку була розкрадена.

Колишні акціонери Приватбанку, пан Коломойський та пан Боголюбов, нібито позичали гроші у Приватбанку у величезних масштабах без наміру повертати займи.

Ці новини можуть бути правдивими, але не обов’язково поганими для українських платників податків та власників облігацій Приватбанку. Якщо баланс банку дійсно має такий великий розрив, тоді нестача повинна бути покрита двома найбагатшими українськими олігархами.

Український уряд вклав понад 5 млрд доларів грошей платників податків у Приватбанк, а міжнародні облігації банку були конвертовані в капітал. Розслідування Kroll показує, де саме державні видатки та претензії по облігаціях можуть бути відшкодовані.

Обов’язки двох колишніх акціонерів Приватбанку перед державою підлягають виконанню, якщо на те буде політична воля. Коломойський та Боголюбов належать до найбагатших українців, володіють великими бізнес-імперіями та, як повідомляють, надають особисті гарантії за певними кредитами, які вони взяли.

Нещодавнє рішення Верховного суду Лондона про заморозку активів колишніх акціонерів Приватбанку на суму близько 2,5 мільярда доларів є кроком у правильному напрямку.

Кілька представників державної влади вже вказали, що міжнародним власникам євробондів слід надавати так звані нотатки про відновлення, право брати участь у поверненні активів банку. Проте, передумовою стягнення активів є готовність українських органів влади змусити колишніх власників банку повернути прострочені кредити.

До цього часу українська влада тягнула з примусом до виконання цих умов. Міжнародному валютному фонду та західним урядам довелося докласти зусиль, щоб переконати українську владу замовити аудит Приватбанку та розпочати судові процедури.

Більшість оглядачів української політики вважають, що президент Порошенко уклав таємну угоду з колишніми акціонерами Приватбанку до націоналізації. Вона, ймовірно, передбачає затягування правових дій та кримінального переслідування проти Коломойського та Боголюбова в обмін на певний рівень політичної та медійної підтримки.

Очевидно, що така угода може зашкодити поверненню активів Приватбанку, а в кінцевому підсумку — грошей українських платників податків та власників облігацій. Українські громадяни не повинні дозволяти своєму уряду затягувати з ефективним поверненням прострочених кредитів.

Звіт Kroll показав, що відслідковувати розкрадені активи можна. Але саме український уряд та правоохоронні органи повинні посилити процес примусового стягнення.

Давід Нітлішпех, керуючий портфелем Pala Assets.

Источник: Epravda.com.ua

Новости партнера RedAxe.Media

Добавить комментарий

Top